Інформаційне суспільство
Поняття інформаційного суспільства найбільш містко аргументоване Д. Беллом у теорії технологічного розвитку. Д. Белл розглядає три стадії суспільного розвитку: аграрне суспільство, індустріальне суспільство, постіндустріальне, або інформаційне суспільство.
Критерієм цієї класифікації є тип технології виробництва й надання послуг, що визначає
ефективність виробництва, властиво побут і стиль життя суспільства.
ефективність виробництва, властиво побут і стиль життя суспільства.
З огляду на ту обставину, що більшість сучасних країн перебувають у стані переходу від індустріального до інформаційного суспільства, варто порівняти саме ці дві стадії з тим, що б краще визначити суть інформаційного суспільства в рамках концепції Д. Белла. Виходячи з результатів цього порівняння, можна виділити сутнісні риси інформаційного суспільства:
– пріоритетне значення інформації в порівнянні з іншими ресурсами;
– домінування інформаційного сектора в загальному обсязі ВВП;
– формування як головна цінність людини — економії часу за рахунок використання нових телекомунікаційних і комп’ютерних технологій;
– інформація, знання й кваліфікація суб’єкта стають головними факторами влади й управління.
Хочу зауважити, що тема яку Ви роглядаєте є дсить складною. Звичайно наше суспільство відрізняється від того, яке було ще декілька років тому.Я вважаю, що для кожного з нас є свої позитивні і негативні сторони в тому яку кількість інформації ми сприймаемо. Хтось живе заради того щоб вивчати щось нове,а комусь просто вистачає банального зайти в інтернет і подивитись фільм. А люди які більш розумні впливають на інших за допомогою інформаційних технологій.
ОтветитьУдалитьНеузгодженості і протиріччя концепції «інформаційного суспільства» не лишилися поза увагою частини фахівців, які закликають до більш зваженого підходу до оцінок і перспектив розвитку сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в суспільстві та їх впливу на характер відносин у суспільстві.
ОтветитьУдалить